Nasrallah: Körfez'de yaşananlar Yüzyılın Anlaşması ile bağlantılı

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, Körfez'de yaşananlar ve İran'ın hedef alınmasının Yüzyılın Anlaşması ile bağlantılı olduğunu belirterek, Bahreyn'deki ekonomi çalıştayının Yüzyılın Anlaşması'nın ilk adımı olduğunu ifade etti.

Dünya 25 Mayıs 2019 21:03
Nasrallah: Körfez'de yaşananlar Yüzyılın Anlaşması ile bağlantılı
-A +A

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, işgalci siyonistlerin Güney Lübnan'dan çekilmesinin yıldönümü münasebetiyle bir konuşma yaptı.

Nasrallah, Körfez bölgesinde yaşanan gerilimin ve İran'ın hedef alınmasının, Yüzyılın Anlaşması ile ciddi şekilde bağlantılı olduğunu ifade etti.

Dünya Kudüs Günü'nün yaklaşmasına değinen Nasrallah, "Bu günde Aşura Meydanı'nda yürüyüşler düzenleyeceğiz. Herkesin bu etkinliklere katılmasını isteriz. Çünkü 'Yüzyılın Anlaşması' gibi meseleler gündemdedir. Bu planın yürürlüğe girmesi için Bahreyn'de yapılması beklenen ekonomi çalıştayı ilk adım olarak atılıyor. Daha sonra da yeni kararlar alınacak. Bu plana karşı çıkmak bizim üzerimize düşen bir sorumluluktur." dedi.

İşgalci siyonistlerin Güney Lübnan'dan 25 Mayıs 2000'de çıkarılmasının bütün bölge için tarihi bir gün olduğunu belirten Nasrallah, "2000 yılındaki direniş ve zafer olmasaydı, Lübnan'ın güneyi veya bazı kesimleri tıpkı Kudüs ve Golan Tepeleri'nde olduğu gibi ABD Başkanı Donald Trump tarafından israile hibe edilirdi." dedi.

Siyonistlerin Lübnan'daki yenilgiyi unutmayacağını kaydeden Nasrallah, "Bu savaştan önce Arap-israil çatışmasında Lübnan zayıf bir bölge olarak görülüyordu. Ama şimdi çok güçlü bir konumdadır. Düşman da bu gerçeği bildiği için Lübnan'ı stratejik tehdit olarak nitelendiriyor. Ama biz bunu stratejik tehdit değil, 'savunma ve caydırıcılık gücü' olarak adlandırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak : İLKHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Ziyaretçi Defteri
Arşiv
Nöbetçi Eczaneler